Uszodaszemölcsök

Az uszodaszemölcs rózsaszín, fehér vagy gyöngyszínű dudor, aminek egy pont van a közepén. Az uszodaszemölcsök általában az egész bőrön szétszóródnak, rendszerint kicsik, 1 és 8 mm közötti méretűek. Bárhol előfordulhatnak, és gyakran csoportosan alakulnak ki. Az uszodaszemölcsök legtöbbször a törzsön, a felkaron, a combon, a hónaljban, könyökön és a fenéken jelentkeznek. Az uszodaszemölcsök a molluscum contagiosum virus (MCV) fertőzéskor alakulnak ki. Ez egy himlő vírus. Ez a vírus gyakran fordul elő egy és négy év közötti gyermekeknél. Ennek egyik oka, hogy a gyermekek azért hajlamosak erre a fertőzésre, mert az immunrendszerük nem elég erős ahhoz, hogy leküzdje a vírust. A gyermekeknél a szemölcs a törzsön, a karokon és lábakon, de a kézen és a lábfejen is kialakulhat. Felnőtteknél is előfordul, bár elég ritkán, általában idős korban vagy gyenge immunrendszerű embereknél. Felnőtteknél gyakori az uszodaszemölcs a nemi szerveken és a végbélnyíláson, ágyéktájon, a combnál és a hasi területen. Nem mindenkinél keletkezik uszodaszemölcs annak ellenére, hogy mindenki ki van téve a fertőzésnek. Az antitesteknek és a természetes ellenállásnak köszönhetően fertőzés esetén az uszodaszemölcsök nem alakulnak ki szükségszerűen.

 

 

AZ USZODASZEMÖLCSÖK FERTŐZŐEK? Uszodaszemölcsök

Az uszodaszemölcsök ártalmatlanok, de fertőzőek. A bőrnek a vírussal való kontaktusa után keletkeznek például sportoláskor a sportszerek vagy a törölköző közös használata után. A vírus akkor is terjed, ha az uszodaszemölcs megsérül vagy felreped. Az uszodaszemölcs belseje hordozza a vírust. Ekcémás gyermekeknél nagyobb a valószínűsége az uszodaszemölcs kialakulásának, mert ők gyakrabban vakaróznak, ami sérülékennyé teszi a bőrüket a fertőzésre.

 

AZ USZODASZEMÖLCSÖK KEZELÉSE

Az uszodaszemölcsök a bőrnek a vírussal való érintkezését követő 14 nap és 6 hónap között jelentkeznek. Az uszodaszemölcsök kis rózsaszín, fehér vagy gyöngyszínű dudorok. Néhány hét alatt 5-10 mm-esre is megnőhetnek, de általában kicsik maradnak. Az uszodaszemölcsök akkor fertőznek, ha megsérülnek, ilyenkor piros színűek lesznek. Ha elfertőződnek, gennyessé válhatnak, kisebesedhetnek. A fertőzés annak jele, hogy a vírust leküzdötte a szervezet, és az uszodaszemölcsök gyógyulnak. Ez a gyógyulási folyamat eltart néhány hónapig, de akár két évig is. Az ember akkor válik immunissá a vírussal szemben, ha az uszodaszemölcsök begyógyultak. Ez megakadályozza a további fertőzést. Az uszodaszemölcsöket lehet krioterápiával kezelni. Lehet használni a HeltiQ Wart Freezer szemölcsfagyasztót, amely termék a szemölcsöket fagyasztási módszerrel kezeli.